Často kladené dotazy

 

Zde se Vám pokusíme zodpovědět Vaše všeobecné dotazy týkající se ozvučovací techniky pro aerobic a fitness. Ptát se můžete zde.

 


Dotaz:

Chtěla bych si pořídit kvalitní aparaturu, kterou budu používat při aerobiku v tělocvičnách, ale také na venkovních hřištích. Předběžně jsem si vybrala:

mobilní aktivní reprosoustavu ES 120A a mikroport AKG WMS PT 40 aer.set.

Můj dotaz zní : je možno použít klasický CD přehrávač? V případě že ano, jaké jsou zde výhody či nevýhody při cvičení. Předem děkuji za odpověď.

 

Odpověď:

Vaše volba aparatury pro požadované užití je velice vhodná. Celá sestava je lehce přenosná a má kvalitní, dostatečně silný výkon jak pro venkovní užití, tak pro větší tělocvičny. Jako CD přehrávač můžete k této kombinaci použít libovolný stolní CD přehrávač nebo CD přehrávač z klasické věže (pokud je vybavena konektory označenými LINE OUT nebo AUX OUT) nebo třeba běžný discman s výstupem LINE OUT. Ve všech těchto případech ale nebudete moci využít funkci zrychlování či zpomalování hudby, kterými tyto přehrávače nejsou vybaveny. Pokud se Vám tato funkce jeví jako důležitá, (někteří lektoři ji přímo vyžadují) budete si muset vybrat libovolný CD přehrávač z naší nabídky.


Dotaz:

Hodláme zakoupit aparaturu pro cvičení aerobiku pro TJ Sokol. Tělocvična má rozměr cca 10x6m, počet cca 30 žen, 1 cvičitelka. Potřebujeme mikroport + aparaturu. Zesilovač, repro atd. Můžete mi udělat nabídku? Potřebujeme něco levného, dobrého a blbovzdorného. Aparaturu budou obsluhovat ženy. Přečetl jsem si pozorně informace na Vašich stránkách. Je mi vše jasné. Kromě ceny a toho, co vlastně potřebujeme.

 

Odpověď:

Mým jednoznačným doporučením pro Vás (a Vaše cvičenky) je mnohokrát ověřená kombinace aktivní reprosoustavy SECO ES 120A + mikroport AKG WMS 40 aerobic set + CD přehrávač dle Vašich finančních možností. V nejhorším případě postačuje discman z Electroworldu za cca 1.000,- Kč, v tom lepším, libovolný z naší nabídky CD přehrávačů se zrychlováním. Jak vypadá celá sestava jako celek můžete vidět na našich stránkách přímo v sekci „Integrované přístroje“.


Dotaz:

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jaký typ mikrofonu byste mi doporučili, aby se hodil do zapojeni obyčejného CD přehrávače (úplně obyčejný) ?? o požadovaných výstupech jsem četla. Myslím tedy na hodiny aerobicu. Chtěla bych UHF, diverzni. Líbí se mi buď AKG WMS PT 40 aerobic set nebo Samson SWPSCE Air line fitness one. Který je lepší ?

 

Odpověď:

Asi jste četla špatně. Žádný mikroport se nezapojuje „do“ CD přehrávače a to obyčejného nebo sebelepšího. Mikroport musíte společně s CD přehrávačem zapojit do mixážní části, kde se oba signály vzájemně spojí (smixují). Z uvedeného vyplývá, že Vaše aparatura se v každém případě musí rovnat některé z popsaných variant jak jsou uvedeny na našich stránkách.Naopak k výběru obou typů mikroportů Vám musím gratulovat. Jedná se o ty nejlepší, které se v současné době dají na trhu v ČR zakoupit. Zásadním technickým rozdílem mezi oběma typy je absence krabičky s vysílačem u mikroportu SAMSON z čehož vyplývá jeho pohodlnější používání vykoupené poněkud vyšší cenou. Zde je rozhodnutí o výběru pouze na Vaší straně.


Dotaz:

Dovolujeme se dotázat na možnost získání integrované hudební sestavy JVC RV-DP200 Boomblaster nebo její adekvátní náhrady. Na Vašich stránkách uvádíte, že se do ČR v současné době nedováží. Je tato informace stále aktuální? Nevíte o nějaké adekvátní náhradě?

 

Odpověď:

Jsme největším specializovaným obchodem na ozvučovací techniku pro aerobic a fitness a jsem přesvědčen, že nabízíme 100% sortimentu finančně dostupného zboží, které lze u nás legálně získat. Mimo JVC Boomblaster bohužel nic podobného u nás a ani ve světě (Sony, Aiwa, Philips ...) neexistuje. Výhodnou a funkčně mnohem lepší kombinací se jeví spojení aktivní reprosoustavy SECO ES 120A a CD přehrávače (např. Omnitronic). Získáte tím mnohem větší výkon, kvalitu reprodukce a komfort obsluhy než u JVC při zachování celkem slušné mobility. Nástupce JVC Boomblasteru bude uveden na náš trh asi v předvánočním období, bude umět reprodukovat .mp3, bohužel však nebude umět zrychlovat/zpomalovat reprodukci CD.